tirgum4u.co.il

תרגום טכני- מדריך


רכישת מכשיר או מערכת חדשה, הן לבית והן לעסק, דורשים מאיתנו תשומת לב רבה. עלינו ללמוד את הרכיבים  שלהם , להבין כיצד יש להרכיבם במידה ואנו צריכים לעשות זאת, להכיר את הפונקציות השונות שלהם על מנת להביא אותה למיקסום היכולת שלהם.

אם מדובר במכשיר תוצרת מקומית, אזי שאין בעיה. אז מי שכותב את הוראות השימוש וההרכבה של המוצר הוא מקומי ודובר את השפה. אך כאשר רוכשים מכשיר או מערכת תוצרת חוץ, אזי שעל החברה שמשווקת את המוצר לדאוג שההוראות אשר מגיעות עמו, יהיו ברורות וקלות להבנה, על מנת שהמשתמש יכול להיעזר בהם. לשם כך עליהם להשתמש בשירותי תרגום טכני.

מה זה תרגום טכני?

תרגום טכני הוא שירות בו מתורגמים חוברות הוראה, מפרטים טכניים, קבצים, תקנים ועוד. למעשה, כל מסמך וקובץ אשר כתובים בשפה טכנית, צריכים לעבור תרגום טכני, על מנת שהמשתמש יוכל לקרוא אותם ולהיעזר בהם. התחומים בהם מתבצע לרוב תרגום טכני , הם מגוונים ורבים. מדובר בתחומים כמו, מחשבים, בנייה, אלקטרוניקה, תקשורת, תעופה ועוד. כל מכשיר, מערכת או קובץ אשר משמשים את המערכות בתחומים אלו, עובר תרגום טכני, כאשר הם כתובים בשפה זרה, על מנת שיהיה ניתן לשימוש, עם זה בשפה המקומית במדינה בה הם משווקים ועם זה למספר רב של שפות, במידה ומדובר במערכות גלובליות.

תרגום טכני , הינו שונה בדרישותיו מכל תרגום אחר. בדיוק כפי שתרגום משפטי דורש ידע במשפטים ותרגום רפואי דורש ידע ברפואה, כך תרגום טכני דורש ידע נרחב במערכות אותן הוא מתרגם . על המתרגם להכיר את מושגי היסוד של המערכת ושל התחום ממנו הוא מתרגם, זאת על מנת שידע לתרגם בצורה נכונה ונאמנה את המסמכים משפת המקור.

מלבד התרגום הנכון, על המתרגם גם לדעת לשייך את האיורים הגרפיים שבמסמכי המקור לכתוב עליהם. כך האיורים יצורפו גם במסמכים המתורגמים. מלבד היכרות עם השפה הטכנית, על המתרגם גם לדעת את השפה המתורגמת והשפה אליה הוא מתרגם על בורייהן, כדי שהתרגום יהיה נכון ומדויק.

השימוש בתרגום טכני גובר עם השנים. זה נובע מכך שיותר חברות מייצאות מערכות ומכשירים למדינות אחרות בעולם, השימוש בכלים אלו גבר עם השנים וכן תפוצת המערכות והמכשירים האלו, גוברת כל העת. מספיק לראות את הנעשה בעולם המחשבים, על מנת לראות את השינוי שחל מלפני מספר עשורים לעומת היום, בתחום של תוכנות או ציוד היקפי.

העובדה היא שיותר בתים פרטיים ויותר חברות עסקיות , מקיימות את שגרת החיים  את ועבודתן באמצעות מכשירים ומערכות טכנולוגיות שונות, גורמת לתחום של תרגום טכני להיות נפוץ ומקובל יותר. חברות שמבקשות לייצא מכשירים, מערכות או שירותים שונים לקהל מחוץ לארצם, חייבות להשתמש בכלי זה, על מנת שאותם אנשים יוכלו להשתמש במוצר אותו הוא מבקשים למכור להם, כמובן שגם החברות עצמן מרוויחות מזה, שכן אז הן יכולות להגיע לקהל לקוחות נרחב יותר.
 
 10/08/2009    www.tirgum4u.co.il
פורום מתרגמים© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר tirgum4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2020 tirgum4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מחפשים מתרגם טכני לעסק? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם


שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!