תרגום סלנג

• This topic has תגובה 1, משתתף 1, and was last updated לפני 10 שנים, 9 חודשים by גל פודר-פולינובסקי – שירותי תרגום ועריכה לשונית.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    תרגום סלנג

היי, כבתי ללימודים טקסט באנגלית ואני רוצה לעשות תרגום משפטים שכתבתי מעיברית לאנגלית. חלק מהמילים שהשתמשתי בהן הן  בעיברית הן מילות סלנג שייחודיות לשפה העיברית. איך לעשות את

סלנג יש לתרגם לסלנג

שלום מיכל,

אני מבינה שאת מעוניינת לתרגם את המשפטים בעצמך ולא להיעזר במתרגם מקצועי.
    אם השתמשת בסלנג עברי עכשווי, הדרך הטובה ביותר היא למצוא לכל ביטוי בעברית ביטוי סלנג עכשווי באנגלית בעל משמעות דומה או זהה. אם הטקסט באנגלית מיועד לקוראים בארץ, אני חושבת שכדאי להשתמש בסלנג אמריקאי ולא בריטי. כמובן, אם אינך מוצאת ביטוי סלנג מקביל באנגלית, תרגמי פשוטו כמשמעו. למשל, אם ביטוי המקור הוא "שיחקת אותה" ואינך מוצאת ביטוי מקביל באנגלית, פשוט תרגמי ל-You succeeded וצייני בסוגריים Slang.
    את יכולה לשקול גם להוסיף תרגום מילולי של הביטוי העברי.
    את יכולה לחפש ביטויי סלנג באנגלית במילוני סלנג באינטרנט או במילוני סלנג מודפסים (hardcopy), אבל אם את יכולה למצוא דובר אנגלית שפת אם צעיר המעורה בתרבות האמריקאית (או הבריטית, אם תבחרי בסלנג בריטי), תוכלי לקבל ממנו את הרעיונות הטובים ביותר. 
    למזלך, ביטויי סלנג רבים בעברית שאולים מהאנגלית האמריקאית, כך שלרוב לא קשה למצוא להם את התרגום המושלם.

בהצלחה!
    גל

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך